Bli med på hvit søndag i Sandneshallen – Nærbø

Bli med på hvit søndag i Sandneshallen

Sandnes er Nærbøs geografisk nærmeste motstander i REMA1000-liga og søndag er det klart for returoppgjør mellom de to naboene. I sesongens første møte fikk Nærbø revansj for fjorårets sureste tap da de lyseblå ble sendt tilbake over Skjævelandsbrua med et 8-målstap i bagasjen. 

De lyseblå stakk av med 2 av 4 poeng forrige sesong, men har alltid havnet bak Nærbø på tabellen ved sesongslutt. Det betyr ikke at en tur til Sandneshallen er en lett dans til poeng, det er en markant forskjell på Sandnes hjemme og borte denne sesongen. Bare se her:

Bortekamper: tap i alle 9 bortemøter så langt, nå sist i åpningskampen av vårsesongen mot Fjellhammer. Hjemmekamper: seier i 6 av 8 kamper i Sandneshallen, inkludert klare seire mot Fjellhammer og BSK som begge beseiret Sandnes på sine hjemmebaner. Bergen og Runar er de eneste lagene som har reist hjem med poeng fra flerbrukshallen på Sandve, begge lag måtte kjempe hardt for til slutt å ta seirene hjem. 

Med en slik hjemmestatistikk i ryggen er må Nærbø ta med seg andreomgangen fra oppgjøret mot Haslumkamp onsdag og la de første 30 minuttene ligge igjen hjemme i Sparebanken Vest Arena. 

Andre omgang fra onsdag kan også Tord Aksnes Lode ta med seg. Den høyre kantspilleren har vært solid så langt i sesongen og står med 78 mål så langt – 10 av disse kom i onsdagens oppgjør mot Haslum. En annen Nærbøspiller som har hatt en solid sesong så langt er Kasper Lothe. Playmakeren, står bak 47 mål fra egen hånd, er spilleren som har assistert ved flest mål i den blå drakten. Med 117 assist har han også passert Sandnes playmaker Kjetil Johansen, som forrige sesong ble kåret til REMA1000-ligaens assistkonge. 

Nærbøs seier tidligere i uken brakte dem opp på 21 poeng, á poeng med Runar Sandefjord på 4.plass. Sandnes ligger før søndagens kamp på 11.plass, med to poeng ned til kvalifiseringsplass og like mange opp til 9.plassen. 

Med den korte avstanden mellom Nærbø og Sandnes er det ikke umulig at det kommer til å være like mange, om ikke flere, bortesupportere på tribunen i Sandneshallen. Vanligvis er blå jærbuenes farge, men til helgen oppfordrer vi alle å kle seg i HVITT og ta med trommer, fløyter pluss skru opp volumet på stemmebåndene for å vinne kampen på tribunen og gi sin støtte til kampen ute på banen!

Bli med å gjøre bortebane til hjemmebane igjen – velkommen til lokaloppgjør! Billetter til Sandnes sine kamper finner du på TicketCo

Informasjon om parkering ved Sandneshallen: Det er begrenset med parkering rett utenfor hallen, men du kan også parkere ved Gand Kirke, Sandved Skole og Sandved barnehage. Man kan også parkere i gatene rundt hallen, så lenge det er gjort på lovlig vis.